My life

Sedam golova srpskih fudbalera

Sedam golova srpskih fudbalera Empty Sedam golova srpskih fudbalera

Post  Admin Mon Dec 08, 2008 7:04 am

Proteklog vikenda srpski fudbaleri u Evropi bili su efikasni sa ukupno sedam postignutih golova.

Nemanja Vidić doneo je pobedu Mančesteru golom u 90. minutu, Danko Lazović je bio dvostruki strelac, a golove su postigli i Zdravko Kuzmanović, Goran Lovre, Ivan Ergić i Marko Perović. Miralem Sulejmani je pružio solidnu partiju i asistirao je prilikom izjednačujućeg gola Ajaksa.

Najviše pažnje privukao je gol Nemanje Vidića u poslednjem minutu susreta sa Sanderlendom. Vidićev gol doneo je pobedu 'crvenim đavolima' koji su tako održali korak sa vodećim tandemom Premijer lige Liverpul – Čelsi. Majkl Kerik je šutirao, lopta se odbila od stative, a Vidić je natrčao sa leve strane i poslao loptu u mrežu. To je bio ukupno osmi Vidićev gol od dolaska u Junajted.

Čelsi je savladao Bolton sa 2:0, a Branislav Ivanović je u igru ušao u 89. minutu umesto Bosingve.

U Nemačkoj, sastali su se Šalke i Herta. Domaćini su posle nekoliko neuspešnih rezultata konačno ostvarili pobedu, minimalnim rezultatom. Mladen Krstajić je u igri proveo svih 90 minuta, isto kao i Gojko Kačar za Hertu. Marko Pantelić je ušao u igru dvadesetak minuta pred kraj meča, ali nije preterano uticao na igru berlinskog kluba.

Karlsrue je savladao Verder sa 1:0, a Duško Tošić je izašao iz igre tri minuta pre kraja, zaradivši prethodno žuti karton. Dortmund je odigrao meč bez golova sa Arminijom u Bilefeldu. Neven Subotić je odigrao standardnih 90 minuta, dok Antonio Rukavina nije ulazio u igru. Nemanja Vučićević dobio je priliku da odigra poslednjih deset minuta za Keln koji nije uspeo da stigne dva gola zaostatka u meču sa Hamburgom koji je završen pobedom gostiju od 2:1. Kotbus je doživeo težak poraz od Štutgarta na domaćem terenu – 3:0. Ivica Iliev bio je u igri do 81. minuta, kada ga je zamenio Branko Jelić. Danijel Ljuboja nije ulazio u igru.

U Francuskoj, Valensijen je doživeo novi poraz, a Milan Biševac je izašao iz igre u poslednjem minutu prvog poluvremena, zaradivši pre toga žuti karton. Nant je savladao lidera Lion sa 2:1, ali Filip Đorđević nije imao priliku da doprinese trijumfu pošto je zbog povrede izašao iz igre već u 15. minutu. Stefan Babović se još uvek oporavlja od operacije sinusa. Pari Sen-Žermen se približio vrhu tabele pobedom nad Le Manom od 3:1. Mateja Kežman je ušao u igru minut pre kraja.

Milan Jovanović, koji se nalazi na meti više evropskih klubova, uključujući i Real iz Madrida, odigrao je svih 90 minuta u novom neuspehu Standarda, koji je poražen od Varegema. Anderleht je demolirao Tubize sa 5:1, a Nemanja Rnić je trijumf svoje ekipe posmatrao sa klupe za rezerve.
zvanični sajt

Srpski fudbaleri u Holandiji imali su prilično uspešan vikend. Najbolji utisak ostavio je Danko Lazović koji je sa dva gola bio jedan od najzaslužnijih za preokret PSV-a protiv Groningena. Gosti su posle prvog poluvremena vodili sa 2:0, gde je drugi gol postigao Goran Lovre na samom isteku 45 minuta. Ipak, u razmaku od samo 15 minuta, od 54. do 69, PSV je uspeo potpuno da preokrene rezultat. Prvo je Bakal sa dva pogotka izjednačio rezultat, a onda je srpski reprezentativac doveo PSV u vođstvo u 61. minutu, a konačan rezultat postavio je svojim drugim golom osam minuta kasnije.

Ajaks se namučio sa Volendamom u gostima, ali je na kraju ipak zabeležio pobedu od 2:1. Domaći su poveli pet minuta pre kraja prvog poluvremena, ali je samo tri minuta kasnije Miralem Sulejmani namestio gol Suarezu za izjednačenje.

Bazel je savladao Arau sa 3:1. Oba srpska fudbalera koji igraju u Bazelu, Ivan Ergić i Marko Perović, upisali su se u strelce. Ergić, koji je odigrao ceo meč, postigao je pogodak već u trećem minutu, a Marko Perović u četvrtom minutu nastavka. Perović je iz igre izašao 15 minuta pre kraja.

Vladimir Stojković i Milan Stepanov nastavili su po starom i nije ih bilo ni u protokolima njihovi klubova, isto kao i Saša Ilić i Milan Dudić.

Inter je nastavio sa pobedama, a ovaj put je savladan Lacio u gostima sa 3:0. Dejan Stanković je bio solidan za 86 mintua provedenih u igri, ali je takođe i dobio žuti karton. Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta za 'nebeskoplave'. Kolarov je čak i postigao gol iz slobodnog udarca u 57. minutu, ali je pogodak poništen zato što sudija nije dao znak da se udarac izvede.

Fiorentina je bila ubedljiva protiv Torina u gostima 4:1, a sve dileme po pitanju pobednika otklonio je Zdravko Kuzmanović golom u 75. minutu kojim je 'Viola' povela sa 3:0.

Boško Janković je sedeo na klupi u gradskom derbiju Sampdorija – Đenoa koji su gosti dobili minimalnim rezultatom. Udineze je poražen od Atalante, a Aleksandar Luković je u igri bio svih 90. minuta. Dušan Basta i Đorđe Rakić nisu bili u svojim timovima ove nedelje.

Valensija je doživela težak poraz od Barselone – 4:0. Nikola Žigić, koji je u četvrtak golom u Kupu UEFA odveo 'slepe miševe' u narednu rundu, ovaj put nije bio ni na klupi za rezerve. Espanjol je nedavno promenio trenera, a novi strateg kluba iz Barselone Hose Manuel Esnal, ukazao je poverenje Milanu Smiljaniću koji je odigrao 65. minuta, uz žuti karton, u remiju sa Betisom od 1:1. Sevilja je pobedila Real u Madridu sa 4:3, a Ivica Dragutinović se vratio posle povrede i odigrao poslednji minut.

Olimpijakos je ostvario novu pobedu, ovaj put nad Levadijakosom od 1:0. Predrag Đorđević je igrao prva 63 minuta, dok je Darko Kovačević bio u igri poslednjih dvadeset. Vladimir Ivić nije igrao u remiju PAOK-a sa Asterasom 1:1.

Dinamo iz Kijeva je odigrao zaostalu utakmicu poslednjeg kola jesenjeg dela ukrajinske lige, a Miloša Ninkovića nije bilo zbog povrede.