My life
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KK Crvena zvezda 2008/2009

Go down

KK Crvena zvezda 2008/2009 Empty KK Crvena zvezda 2008/2009

Post  Admin Mon Dec 08, 2008 7:06 am

Posto vidim da niko od iskusnijih clanova foruma nece da otvori topic, eto mene (ajde grobari ispalite ono sto cuvate od kraja prosle sezone).

Kao prvo ostali smo sa 4 igraca iz prosle sezone, sto automatski znaci da nam treba dosta vremena za uigravanje. Znaci ostali su Tadija, Bakic, Kikanovic i Kovac (ok nije 4 igraca nego 3,5)

Najvece pojacanje je naravno dolazak Svetislava Pesica, mada se malo zakasnilo, ali je to ipak fenomenalan potez. On naravno nosi tezinu koju odavno nismo imali, cak ni sa Sakotom, jer malo je trenera koji imaju ime kao Pesic (Boza je konstantno odbijao da sedne na nasu klupu).

Sa Pesicem u tim je stigao i Marinovic, pre njega Stimac, Keselj vec dugo trenira sa nama i ocekuje se potpis, znaci imamo 7 igraca (secam se ja sezone kada smo imali 4 igraca u polju, i jedva smo izbegli ispadanje iz lige).

Novi GM Opacic najavljuje jos neka pojacanja, govori se o Fucki (37 g), Horasu Dzenkinsu (34 g), Skajlsu (30 g), Bogavcu (35 g), mali Sepa...
Na probi kod nas su Milosevic iz Slobode Tuzla, Strahinja Dragicevic (Tadijin brat blizanac), Stevan Milosevic iz Buducnosti Podgorice...

Situacija oko Gromika jos nije jasna, on je sa nama (nije mi jasno zasto bas zeli u Zvezdu da je pauzirao godinu dana samo da bi se vratio, ali veliko mu hvala), ali dok traje suspenzija ne sme da igra (ne znam kad istice, provericu).

Kruzile su price o jos nekim igracima, ali posto nisu zvanicne ne zasluzuju mnogo prostora (B, Jorovic, B. Stepp, T. Raniko, vracanje Aleksandrova...)

Elem, nas tim (bar onaj deo koji je siguran) bi trebalo da izgleda ovako

pozicija
1-2
Marinovic, Bakic, mozda Kovacevic (zavisi od sledecih kupovina)
2-3
Kovac, Keselj, Rondovic (isto zavisi od kupovine), Gromiko (kad se resi status)
4-5
Tadija, Stimac, Kikanovic


Ako smem da rezimiram, nemamo klasicnu dvojku i pretpostavljam da ce tu doci stranac, nemamo zamenu za Tadiju na cetvorci i tu mora neko da dodje (Fucka, jeste mator i ne ume da izvodi bacanja, ali ako je Pesic zapeo, ko smo mi da se protivimo). Mozda ce doci mali Sepa, pa smo na kecu popunjeni, Marinovic kao mnogo bolji suter od Bakica ce cesce ici na dvojku od njega (naravno zavisi od pojacanja na toj poziciji, Bogavac ili neko od Amera koji mogu da igraju i na kecu). Na trojci imamo Keselja (Kovacu dati po 2 minuta maximum na dvojci i trojci), znaci i tu nam treba pojacanje, ili dati sansu Rondovicu (ali obojica su mladi), na petici nam fali samo iskustvo koje nemaju Stimac i Kikanovic.

Ko zna mozda za Evropu dovedemo vise stranaca, ako hoce neki rezultat (a trebaju nam bodovi).

Da li je sve ruzicasto, pa nije. Pesic je potpisao na 1+1, Malina takodje, Stimac na 2+1 (sto je ok), videcemo Keselj na koliko ce potpisati, Sepa ako dodje onda je to samo na pozajmicu (treba da potpise za Fortitudo kod Sakote), naravno stranci dolaze na 1 godinu samo. Pesic je poznat po tome da daje sansu mladima, pa se ja nadam da ce ubaciti dva juniora, od kojih ce bar jedan dobijati sansu, bar 5-6 minuta.
Nas problem je sto moramo napraviti tim, a moramo imati i rezultate. Ako hocemo Evroligu onda je Jadranska prioritet (ne verujem da imamo sansi kroz Evro takmicenje da udjemo, jer nam treba minimum finale za prolaz u Evroligu). A za pravljenje tima i rezultata jednostavno ne postoji bolji covek od Pesica, naravno ne treba da postoji tenzija rezultata, jer ipak ovo je prva godina Pesicu u Zvezdi, pravi novi tim, mnogo vremena treba za tako nesto.
Nadam se da cemo uskoro kompletirati tim, ocekuju nas dva turnira (jedan kod Trifketa), mnogo rada i nadam se povratku delija, bar da daju sansu ovom timu (da zaborave na Covica bar na godinu dana).
Admin
Admin
Admin

Posts : 5
Join date : 2008-12-08

https://mylife-com.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum